"АҚМОЛА ОБЛЫСЫ БІЛІМ БАСҚАРМАСЫНЫҢ ЦЕЛИНОГРАД АУДАНЫ БОЙЫНША БІЛІМ БӨЛІМІ МӘНШҮК АУЫЛЫНЫҢ ЖАЛПЫ ОРТА БІЛІМ БЕРЕТІН МЕКТЕБІ" КОММУНАЛДЫҚ МЕМЛЕКЕТТІК МЕКЕМЕСІ
 КОММУНАЛЬНОЕ ГОСУДАРСТВЕННОЕ УЧРЕЖДЕНИЕ "ОБЩЕОБРАЗОВАТЕЛЬНАЯ  ШКОЛА СЕЛА МАНШУК ОТДЕЛА ОБРАЗОВАНИЯ ПО ЦЕЛИНОГРАДСКОМУ РАЙОНУ УПРАВЛЕНИЯ ОБРАЗОВАНИЯ АКМОЛИНСКОЙ ОБЛАСТИ"

СоцСети

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

13.02.2018

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.4А Талқылау және

программалау

Мектеп: М.Мәметова а. №26 ОМ

Күні: 12.02.18

Мұғалімнің аты-жөні: Асан Е.Т.

Сынып: 5 «А»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Жандандырылған графика

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме

5.3.2.2- алгоритмді сөз түрінде ұсыну

5.3.3.1 -  тармақталу және цикл командаларын ойын ортасындағы программалау кезеңінде қолдану 

(Лого, Scratch)

Сабақ мақсаттары

өз бетімен өмірлік мәселелерін шешу дағдыларын

қалыптастыру, айнымалылармен жұмыс істеу

Жетістік критерийлері

Барлық оқушылар:  айнымалылар пайдалана отырып, өз сюжет құрады.

Оқушылардың басым бөлігі: Scratch бағдарламасында қимыл қозғалыстарды, киімін,  артқы бейнесін (фон) ауыстырып үйренеді.

Кейбір оқушылар: бағдарламалау ортаның қосымша операторларын пайдалана отырып өз жобасын

құрады

Тілдік  мақсаттар

 

Оқушылар таралу және цикл командаларынан құралған бағдарлама құрылымын сипаттай алады

Пәнге тән лексика мен терминология: спрайт, айнымалы, алгоритм, блок-схема, анимация

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: … анимация арналған

Анимация жасау үшін келесі программаларды қолдану

Құндылықтарды дарыту

Өмір бойы оқу, бірін бірі бағалау, 

Пәнаралық байланыстар

Өнер сабағы

Алдынғы білім

Менің алғашқы программам

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

 

Ресурстар

Басы

2 мин

 

 

 

5 мин

Оқушылармен амандасу. «Бес саусақ» жаттығуын жасау арқылы бір-біріне жақсы тілек тілеу

 

Үй тапсырмасын тексеру

Батырмалардың іс әрекеттерін жаз

Батырма

Іс-әрекет

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

 

5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 мин

 

 

 

12 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 мин

 

 

 

 

 

5 мин

Жаңа сабақтың көрсетілімін  интербелсенді тақта арқылы көрсету.

 

Айдардың кіші інісі бастауышта оқиды. Оған математика сабағы қиындау.

Айдар болса программалауды білгендіктен інісіне программа жазуды жөн көреді. Бұл программа көбейту кестесін үйретеді және алған білімін тексереді. Алдын программа пайдаланушының атын сұрайды. Соңында оның аты өте әдемі деген хабарлама береді. Программаның үлгісі төменде көрсетілгендей:

Топпен талқылау.

Әр жолды түсіндіріңіз;

«Айдар өте әдімі есім» деген хабарламаны программа шығару үшін не істеу керек?

Мұғалім. Программалау кезінде жедел есте сақтау жадында «ответ» деген область бөлінген. Программада «ответ»

айнымалының аты.

 

Оқулықпен жұмыс. Термин сөздерді табу.

1.  Scratch бағдарламасының нұсқалары мен шығарылған жылдары?

2.  Scratch программа терезесін неше бөлікке бөлуге болады?

3.  Scratch бағдарламасындағы файлдардың кеңейтілімі

Компьютерде жеке жұмыс.

Компьютерде  жеке жұмыс істеу.

Екі пайдаланушының атын сұрап, олар дос екенін хабарлайтын программа жазыңыз.

Қосымша тапсырма

Кейіпкерлер  үшін үш костюм таңда, алдыңғы программада барлық костюмдер болатындай өзгерістер енгізіңіз. Бірінші  сұрақты, бір кейіпкер қойсын, екінші сұрақты  келесі кейіпкер, ал жауапты үшіншісі айтсын. Барлығы бірге айтпас үшін, спрайтан – спрайтқа көшу тәртібін  сипаттау қажет.

 

Сергіту сәті. Көз жаттығулары

 

Scratch

Постер қорғау

 

 

 

 

 

Презентация

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Scratch бағдарламасы

 

 

 

Оқулық

 

 

 

 

 

 

 

Scratch бағдарламасы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың

соңы

5 мин

Рефлексия

Сабақты қысқаша бір шолу

Сіздер үшін қандай термин жаңалық болды?

Алған білім Scratch - ті қай жерде қолдануға болады?

«Бағдаршам» әдісі

«Өте жақсы»

 

           

«Жақсы»

 

           

«Орташа»

 

Үйге тапсырма.

Scratch бағдарламасын үйдегі компьютерге орнатып өз жобаңды құрып келу.

Кері байланыс

Саралау – оқушыларға

қалай  көбірек қолдау көрсетуді  жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау– оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Тапсырма

1.     Қосымша шарттарды қолдана отырып, бағдарламаны өзгертіп көріңіз?

2.     «Математиканы кім оқытады» тапсырмасы.

 

Жеке жүмыс, тапсырмаларды жеке –жеке орындау, кітап сұрақтарына жауап беру,

алгоримді сөз түрінде сыныпқа айту, тармақталған алгоримтдерді қолдана отырып, ойын түрінде скрипт құрастыру

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді  іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы

ережелерінің тармақтары  

Сабақ бойынша рефлексия

 

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?

Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. 

 

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

 

 

Просмотров: 2152


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст