"АҚМОЛА ОБЛЫСЫ БІЛІМ БАСҚАРМАСЫНЫҢ ЦЕЛИНОГРАД АУДАНЫ БОЙЫНША БІЛІМ БӨЛІМІ МӘНШҮК АУЫЛЫНЫҢ ЖАЛПЫ ОРТА БІЛІМ БЕРЕТІН МЕКТЕБІ" КОММУНАЛДЫҚ МЕМЛЕКЕТТІК МЕКЕМЕСІ
 КОММУНАЛЬНОЕ ГОСУДАРСТВЕННОЕ УЧРЕЖДЕНИЕ "ОБЩЕОБРАЗОВАТЕЛЬНАЯ  ШКОЛА СЕЛА МАНШУК ОТДЕЛА ОБРАЗОВАНИЯ ПО ЦЕЛИНОГРАДСКОМУ РАЙОНУ УПРАВЛЕНИЯ ОБРАЗОВАНИЯ АКМОЛИНСКОЙ ОБЛАСТИ"

СоцСети

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

14.02.2018

Пән: Әдебиеттік оқу

Ұзақ марзімді жоспар бөлімі:

Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті

Күні: 14.02

Сынып: 2 «А»

Мектеп: №26

Мұғалім:Мандибекова К.А

 

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ерте, ерте, ертеде. Ұр тоқпақ

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.5.1 - өз ойы мен сезімін тірек сөздерді пайдалана отырып жеткізу

2.2.3.1- мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтау

2.3.3.1  - шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет арқылы ұсыну

Сабақтың мақсаты

Оқушылардың бәрі: ертегінің қалай басталып, қалай аяқталатынын біледі.

Оқушылардың көпшілігі: ертегілердің түрлерін біледі, оқылған ертегінің қай топқа жататынын анықтайды.

Кейбір оқушылар: жоспар бойынша ертегіні әңгімелей алады және кейіпкердің іс-әрекетіне баға береді.

Бағалау  критерийлері

Ертегінің қалай басталып, қалай аяқталатынын айта алады.

Ертегілердің түрлерін біледі, оқылған ертегінің қай топқа жататынын анықтай алады.

Жоспар бойынша ертегіні әңгімелей алады және кейіпкердің іс-әрекетіне баға бере біледі.

Тілдік мақсат

Пән лексикасы және терминология

Ертегілер

Қиял-ғажайып ертегілер

Жан-жануарлар туралы ертегілер

Тұрмыс-салт ертегілер

Құндылықты дарыту

Қазақсан мәдениетінің озық дәстүріндегі тәрбие.

Жеке және топта жұмыс жасай білу.

Пәнаралық байланыс

Қазақ тілі

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақта

Алдыңғы білімдер

Аңқау арыстан

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын

қалыптастыру

2 минут

Ұйымдастыру кезеңі:

Сыныпты қалыпқа келтіру.

Психологиялық ахуал. «Мен қандаймын?»

-Мен Таусоғар сияқты батылмын.

-Мен Желаяқ сияқты шапшаңмын.

-Мен жолбарыс сияқты қайраттымын.

-Мен ханшайым сияқты сұлумын.

-Мен аң патшасы арыстан сияқты айбаттымын.

Үй тапсырмасын сұрау. «Ақ сүйек ойыны»

Жуан және жіңішке сұрақтар.

Сұрақтар.

-Ауырып жатқан арыстанның жағдайын білуге не келді?

-Түлкі арыстанға қандай ем айтты?

- Ертегі неліктен «Аңқау арыстан»  деп аталған?

-Өмірде түлкі сияқты адамдар бар ма?

-Қазіргі кезде арыстан сияқты аңқау адамдар кездесе ме?

-Түлкі есекті қалай алдады?

-Түлкі есекті қайда алып келді?

-Түлкі арыстанды алдау үшін қандай қулық жасады?

-Арыстан көлге шомылуға кеткендегі түлкінің іс-әрекеті

қандай болды?

-Ертегіден өзіңе қандай ой түйдің?

Сабақ мақсатымен таныстыру.

 

Шаттық шебері

Сабақтың ортасы

20 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

Жаңа тақырыпты болжау. «Болжау стратегиясы»

Ой қозғау:

Сызбамен жұмыс.

Жан-жануарлар туралы

 Ертегілер    

  Тұрмыс-салт туралы ертегілер

Қиял-ғажайып ертегілері

Бейнежазба

Ертегілерден үзінді

көрсету.  Оқушылар қай топқа жатаныны

анықтау.

1.     «Жеті лақ» ертегісі - жан-жануарлар туралы ертегі.

2.     «Алдар көсе»  - тұрмыс-салт

ертегі түріне жатады

3.     

«Ұр тоқпақ»- қиял –ғажайып ертегі.

«Ұр, тоқпақ» ертегісі көрсетіледі. Қай топқа жататынын анықтау.

-«Ұр тоқпақ » ертегісі қиял–ғажайып ертегі.

-Бүгін қандай тақырыбымыз өтеміз деп ойлайсыңдар?

-Бүгінгі тақырыбымыз «Ұр тоқпақ» ертегсі.

Оқылым

Жеке жұмыс:

Ертегіні тізбектей оқыту.

-Осы ертегі кейіпкерлері кімдер?

-Ертегі аяқталған ба?

Тыңдалым

Оқушыларға ертегінің толық нұсқасын тыңдату.

Жұптық жұмыс.

Оқушылар мәтіннен түсінгендерін жұпта талқылау.

Топтық жұмыс:

«Жоба қорғау»

Дескриптор:

-         Суретті тақырыпқа сәйкес салады.

-         Салған суретін сөйлете алады.

1-топ: «Қаздың тұзаққа түсуі. Шалдың қазды іздеп шығуы»

2-топ: «Ертегідегі сиқырлы заттарды суретте»

Дескриптор:

-         Ертегі кейіпкерлері  кемпірдің, шалдың, қаздың  суретін салады.

-         Сурет бойынша өз ойын толық жеткізе алады

Кері байланыс: (Ауызша).

 

Ұжымдық жұмыс.

Ертегіні сахналап көрсету.

 

 

 

 

 

 

Сөздер

Сергіту сәті

2 минут

Ұжыммен аң қимылдарын жасау.

 

 

5 минут

 

Үйге: Ертегі кітаптардан қиял-ғажайып ертегі оқып келу.

Кері байланыс. «Еркін микрафон»

-         Бүгінгі сабақтан алған әсерің қандай?

-         Ертегі кейіпкерлерінің ішінен қай кейіпкер ұнады?

-         Сонымен сабақ сендерге ұнады ма?

-         Несімен ұнады?

 

Дифференциация – оқушыларға

көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға

қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

 

Бағалау – оқушылардың

материалды меңгеру деңгейін  тексеру

жоспарыңыз?

 

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік

техникасының сақталуы

АКТ

Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

 

 

Жетістік

критерийлері арқылы

 

Құндылықтарды дарыт: ынтымақтас- тық, құрмет.

Қазақ тілі, сурет

Еңбекқорлыққа, төзімділікке тәрбиелеу.

Бақылау

Сабақтың мақсатына жеттім бе?

Оқушылар не үйренді?

Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан

қандай шегіністер жасадым?

 

 

Қорытынды бағалау

Сабақтың ең ұтымды кезеңдері.

1.

2.

Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәт.

1.

2.

Келесі сабақтың өткізілуіне септігін тигізетіндей осы

сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім?

 

 

Просмотров: 9361


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст