Сабақтың тақырыбы: Айранның адам ағзасына пайдасы |
Мұғалімнің аты-жөні: Апаханов Б.Ж. Күні: 1/03/2018 | |||||||
СЫНЫП: 7
|
Қатысқан оқушылар саны:
|
Қатыспаған оқушылар саны: | ||||||
Сабаққа негізделген оқу мақсаттары |
7.Т/А3. Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата білу. 7.Ж5. Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін қолдана отырып, жинақы мәтін жазу. | |||||||
Сабақтың мақсаты:
|
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Мәтінді тыңдайды, әрі оқиды. Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Мәтінді тыңдайды, әрі оқиды. Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді. Ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажыратады. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Мәтінді тыңдайды, әрі оқиды. Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді. Ұсынылған ақпарат бойынша фактімен көзқарасты ажыратады. Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін қолдана отырып, жинақы мәтін жазады. Өмірмен байланыстырады. | |||||||
Бағалау критерийі |
Мәтінді тыңдайды, әрі оқиды. Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіне біледі. Ұсынылған ақпарат бойынша факті мен көзқарасты ажырата алады. Оқылым және тыңдалым материалдары бойынша тірек сөздер мен сөз тіркестерін қолдана отырып, жинақы мәтін жаза алады. Өмірмен байланыстыра алады. | |||||||
Тілдік мақсаттар |
Одағай | |||||||
Құндылықтарды дарыту |
Қазақстанның тәуелсіздігі мен Астана | |||||||
Әдіс - тәсілдер |
Сұрақ - жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. | |||||||
Пәнаралық байланыс |
Биология, химия | |||||||
Алдыңғы оқу |
Дұрыс тамақтану – денсаулық кепілі | |||||||
Сабақтың жоспары | ||||||||
Жоспарланған уақыт |
Сабақ барысы : |
Бағалау түрлері | ||||||
Басталуы 5 минут |
Қызығушылықты ояту. Психологиялық ахуал қалыптастыру: Мен саған сенемін Әуен ойнап тұрады. Жұп құрып, бір – бірінің көздеріне қарап отырады. «Мен саған сенемін ...» өйткені сен жақсы адамсың. Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз! Ұйымшыл боламыз десек 2 рет Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз! Сынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын байқау. Үй жұмысын тексеру 5- тапсырма |
«Мен саған сенемін» | ||||||
Жаңа білім 10 минут
|
Білу және түсіну Сүт өнімдері Кластер құру
|
Кластер | ||||||
Сабақтың ортасы 10 минут
Сабақтың соңы |
Оқылым Мәтінмен ұмыс Белсенді әдіс «Ішкі және сыртқы шеңбер» әдісі Жеке жұмыс: мәтінді әрбір оқушы жеке оқып шығады. Топтық жұмыс: «Ішкі – сыртқы шеңбер» арқылы оқшылар бір – біріне әңгімелейді. «Ішкі және сыртқы шеңбер» ақылы топқа бөліну. Жоба қорғау Критерий Жоба қорғау Критерий: 1.Аудиторияда өзін – өзі ұстай білуі 2.Жұмыстың әсемдігі, безендірілуі 3.Жұмысты белсенді қорғауы Кері байланыс: (ауызша) Әдеби тіл нормалары Одағай Топтық жұмыс: Оқушылар ережені оқып шығады да, араларынан спикер таңдап алып, ережені топқа айтады. Жазылым Тақтамен жұмыс Әр топ ережеге байланысты 3 сөйлемнен құрайды. Сөйлемдерін тақтаға жазып, түсіндіреді. «Тікелей радиоэфир» әдісі Сұрақтар арқылы оқушылардың алған білімдерін тексеру. 1.Пай, пай, бүгінгі күн қандай тамаша! 2.Айран құрамындағы калий мен кальций, Д дәрумені қандай қызмет атқарады? 3.Айранның құрамындағы А дәруменінің қызметі қандай? 4.Қандай сүт өнімдерін білесің? 5.Кешкі астан соң қандай тағам түрін тұтынған дұрыс? 6.Қазақ тағамтану академиясының академигі кім? 7.Айран қалай дайындалады? 8.Айран туралы қандай мақал – мәтел білесің? 9.Одағай дегеніміз не? |
«Ішкі және сыртқы шеңбер» әдісі
Топқа бөліну
Жоба қорғау | ||||||
Бағалау
5 минут
Кері байланыс 3 минут |
«Білім қоржыны» кері байланыс
|
Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, қоржындарға жабыстырады. | ||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы Байланыс | ||||||
· |
· |
· | ||||||
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |